Tomasz „Goryl” Drwal

Tomasz Drwal (ur. 22 stycznia 1982 w Nowym Sączu) – polski zawodnik mieszanych sztuk walki występujący w wadze średniej i półciężkiej.
Zanim zaczął profesjonalną karierę w MMA był ochroniarzem oraz instruktorem samoobrony i pływania. Trenował karate, kick-boxing i brazylijskie jiu-jitsu. W mieszanych sztukach walki zadebiutował w 2004 roku.
Będąc niepokonanym w 13 walkach z rzędu, w 2007 roku podpisał kontrakt z UFC – największą organizacją MMA na świecie . 8 września 2007 roku został pierwszym Polakiem, który stoczył walkę dla tej organizacji. W swoim amerykańskim debiucie na gali UFC 75 przegrał z ówcześnie niepokonanym Brazylijczykiem Thiago Silvą przez techniczny nokaut. Kontuzja kolana wyeliminowała go na ponad rok z kolejnych występów. Do oktagonu powrócił w styczniu 2009 roku, kiedy podczas UFC 93 znokautował Włocha Ivana Serati. W czerwcu na gali The Ultimate Fighter 9 Finale w Las Vegas pokonał Amerykanina Mike’a Ciesnolevicza przez TKO w pierwszej rundzie.
19 września 2009 roku po raz pierwszy walczył w UFC w wadze średniej (do 84 kg). Na gali UFC 103 pokonał przez poddanie (duszenie zza pleców) Drew McFedriesa. Pół roku później, na gali UFC 111 zmierzył się z brazylijskim grapplerem, Rousimarem Palharesem. Polak przegrał.
We wrześniu 2010 roku Drwal doznał drugiej porażki z rzędu, tym razem z Dave’em Branchem, i w konsekwencji został zwolniony z UFC.
W 2011 roku stoczył dwie walki w Polsce. W marcu na gali Fighters Arena Łódź 2 znokautował w 2. rundzie Brazylijczyka Leonardo Nascimento, a w listopadzie na gali MMA Attack wygrał przez jednogłośną decyzję sędziów ze swoim byłym kolegą klubowym, Amerykaninem Garym Padillą.